23.02.2019r. Godz. 19:34Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.05.2013

dodano: 17 maja 2013 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 18 maja 2013 o 16:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku o godzinie 00:17 otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Komorzno. Niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia 7 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się poddasze, dach i klatka schodowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego. W budynku nikogo nie było. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych na palący się budynek. Spaleniu uległo poddasze wraz ze znajdującymi się tam materiałami i przedmiotami, dach budynku, klatka schodowa, przedpokój i kuchnia wraz z wyposażeniem. Straty oceniono ma 300 tys. zł.

 

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Prudniku o godzinie 18:10 otrzymał zgłoszenie pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Głogówek. Zadysponował na miejsce pożaru 5 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęta była cała powierzchnia dachu budynku jednorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na: podaniu prądów wody na palący się dach i na sąsiedni budynek mieszkalny, udzieleniu KPP właścicielowi domu, który zatruł się produktami spalania. Poszkodowany został przekazany dla ZRM.

 

 Sporządził:

dyżurny operacyjny województwa

st. kpt. Jarosław Larski