11.12.2018r. Godz. 08:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.05.2014r.

dodano: 17 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 17 maja 2014 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Na terenie województwa opolskiego zastępy straży pożarnej interweniowały 59 razy. Odnotowano 5 pożarów , 55 miejscowych zagrożeń i 4 alarmów fałszywych. Większość interwencji to pompowania wody z zalanych posesji wskutek silnych opadów atmosferycznych. Dozorowanie wałów przeciwpowodziowych i usuwanie zatorów tworzących się na rzekach naszego województwa.

Około godziny 9.30 w miejscowości Jastrzębie powiat namysłowski doszło do wybuchu palnych oparów benzyny w jednym z domów jednorodzinnych. Wskutek wybuchu jeden z poszkodowanych mężczyzn wyskoczył przez okno dachowe, drugi poszkodowany znajdował się w wewnątrz mieszkania. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na ugaszeniu powstałego pożaru, ewakuacji poszkodowanego mężczyzny na zewnątrz budynku oraz zabezpieczeniu butli z gazem. Do czasu przekazania poszkodowanych zespołom ratownictwa medycznego prowadzeniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zbadano również pomieszczenia pod względem obecności gazów niebezpiecznych i wykazano wysokie stężenie tlenku węgla około 200 ppm. Całość sprawdzono kamerą termowizyjną. Na miejsce działań zostały zadysponowane dwa śmigłowce LPR, które nie wystartowały ze względu na złe warunki atmosferyczne. Poszkodowani z licznymi oprzeniami zostali zabrani do szpitali karetkami pogotowia. Straty materialne oszacowano na 50 tys.pln a wartość uratowanego mienia to około 200 tys.pln.

sporządził

Dyżurny Operacyjny