17.12.2018r. Godz. 01:00Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.05.2015

dodano: 17 maja 2015 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 18 maja 2015 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 17.05. 2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 25 razy, w tym: 11 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń, oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było: 60 zastępów i 252 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 7 osób, w tym jedna śmiertelnie.

O godzinie 18:34 straż została wezwana do zdarzenia na 228 km. Autostrady A4. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na pasie awaryjnym autostrady w kierunku Wrocławia palił się samochód Mercedes Vito. Pożarem obcięte było prawie całe auto. Pojazdem podróżowało 5 osób, wszystkie osoby w chwili przyjazdu jednostek PSP znajdowały się poza pojazdem i nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsce akcji, podaniu prądu gaśniczego na palące się auto. W pierwszej fazie akcji zamknięto autostradę w obu kierunkach, po dokładnym ugaszeniu auta przywrócono ruch na jednym pasie autostrady w kierunku Wrocławia.

W miejscowości Rusocin pow. nyski doszło do zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działań, zastano w przydrożnym rowie samochód, który uderzył w drzewo. W pojeździe znajdowały się cztery osoby poszkodowane. Równocześnie z zastępami straży na miejsce zdarzenia dojechały dwa ZRM. Lekarz dokonał segregacji rannych, następnie strażacy przystąpili do wykonywania dostępu do osób poszkodowanych znajdujących się w samochodzie. Na miejsce akcji zadysponowany został śmigłowiec LPR, który zabrał osobę poszkodowaną. Dwie kolejne zostały przewiezione do szpitala,u jednej z osób lekarz stwierdził zgon.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP