19.12.2018r. Godz. 08:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.06.2015r.

dodano: 17 czerwca 2015 o 20:06 | ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2015 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 17 razy, w tym 10 pożarów oraz 7 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowanych było 41 zastępów i 171 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby.

O godz. 04:09 w Głogówku, pow. prudnicki, doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Przed przybyciem zastępów, jedenaście osób opuściło budynek. Strażacy, przy użyciu drabiny przystawnej, ewakuowali jedną osobę z mieszkania na pierwszym piętrze. Jednocześnie prowadzili działania gaśnicze wewnątrz mieszkania oraz na poddaszu. Po ugaszeniu przeszukano wszystkie pomieszczenia nie stwierdzając obecności osób trzecich. Budynek oddymiono i przewietrzono. Podczas działań poszkodowany został ratownik OSP, któremu kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy.

O godz. 16:19, na 199 km. autostrady A4, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych i 1 ciężarowego. Pojazdy ustawione były na zamkniętym, remontowanym odcinku drogi. Poszkodowana, jedna osoba, znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni.

sporządził

Dyżurny Operacyjny