10.12.2018r. Godz. 23:47Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.07.2016

dodano: 17 lipca 2016 o 20:07 | ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2016 o 11:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy z czego 4 pożary, 16 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

1. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.52 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 45 w pobliżu miejscowości Poborszów. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

• samochód osobowy leżał na boku

• osoba podróżująca pojazdem znajdowały się na zewnątrz.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano policji.

2. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.20 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 42 w pobliżu miejscowości Ligota Wołczyńska. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

• samochód osobowy znajdował się w głębokim rowie melioracyjnym

• pojazdem podróżowały dwie osoby (osoba dorasła i kilkumiesięczne dziecko)

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

• zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

• ewakuowaniu dziecka z pojazdu

• udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie dorosłej.

Obie osoby zostały przekazane przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania