17.02.2019r. Godz. 10:33Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.07.2018r.

dodano: 17 lipca 2018 o 22:07 | ostatnia aktualizacja: 18 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 41 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 32 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób w tym 1 ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 87 zastępów, w sile 371 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

W Opolu na Osiedlu Armii Krajowej miało miejsce zdarzenie polegające na uwolnieniu ptaka zaplątanego w elastyczną siatkę osłaniającą balkon. Ze względu na brak możliwości podjazdu i rozstawienia podnośnika lub drabiny, strażacy przy użyciu technik ratownictwa wysokościowego dotarli na balkon i zlokalizowali zwierzę. Po sprawdzeniu czynności życiowych oraz ruchowych wypuszczono ptaka na wolność. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

W miejscowości Lubrza (powiat prudnicki) realizowano działania związane z wypadkiem pojazdu ciężarowego z samochodem dostawczym. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna, a straty wyniosły około 50 tysięcy złotych. W działaniach zaangażowane były cztery zastępy straży pożarnej.

W powiecie głubczyckim w wyniku złych warunków atmosferycznych odnotowano dwa przypadki usuwania skutków opadów deszczu w postaci wypompowywania wody z posesji (domów i piwnic).

 

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski