14.12.2018r. Godz. 06:19Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.08.2014r.

dodano: 17 sierpnia 2014 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2014 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.08.2014r.

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 15 razy: w tym do pożarów wyjeżdżała 6 razy a do miejscowych zagrożeń 7 razy, wzywani także byliśmy do 2 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych były 29 zastępów i 124 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby.

W miejscowości Szydłów w powiecie opolskim, na posesji jednego z gospodarstw rolnych doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego ranny został dwunastoletni chłopiec. W nieznanych okolicznościach, dziecko nabiło rękę na widły przegrabiarki do siana. Rana na tyle była poważna, że przybyły lekarz zdecydował o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala wraz z wbitym w ciało, elementem maszyny rolniczej. Dlatego zaistniała potrzeba odcięcia wbitego elementu od całości maszyny. Do działania w tego typu zdarzeniach jest przygotowana i wyposażona straż pożarna. Kierujący działaniami strażak zadecydował o użyciu specjalistycznego sprzętu do cięcia stali, co przyniosło zadowalający rezultat i uwolniony chłopiec został odtransportowany przez ZRM na oddział chirurgi. Szybka i sprawna akcja strażaków doprowadziła do tego, że życiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sporządził:

Dyżurny Operacyjny Województwa