26.09.2018r. Godz. 17:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.08.2018 r.

dodano: 17 sierpnia 2018 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 41 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 31 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane został 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 51 zastępów, w sile 230 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

W Nysie po godz.17 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby, tylko jedna z nich została poszkodowana w wyniku zdarzenia. Dyżurny straży zadysponował 3 zastępy w sile 11 strażaków. Po dojeździe zabezpieczono teren działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była zablokowana.

Przy ul. Harcerskiej w Opolu doszło do rozszczelnienia gazociągu wysokiego ciśnienia na stacji redukcyjnej. Po przybyciu strażaków zabezpieczono teren działań , wyznaczono strefę zagrożenia, nie było konieczności ewakuacji ludzi. Zamknięto cała ulicę. Na miejscu zdarzenia obecni byli pracownicy pogotowia gazowego oraz policjanci. W sposób ciągły monitorowano teren zdarzenia przy użyciu urządzeń pomiarowych. Po zamknięciu zasuwy na linii przesyłowej zagrożenie zlikwidowano.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska