13.12.2018r. Godz. 14:09Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.09.2012

dodano: 17 września 2012 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 18 września 2012 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W miejscowości Głębinów (gmina Nysa) na terenie zakładu produkującego bioetanol doszło do wycieku niebezpiecznej substancji z instalacji technologicznej. Dwie osoby zostały poszkodowane (poparzone). Byli to pracownicy, którzy wykonywali prace pożarowo niebezpieczne (prace spawalnicze). Osobą poszkodowanym pierwszej pomocy udzieliły dwa ZRM, które przybyły na miejsce zdarzenia. W trakcie prowadzonych działań zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia, które przetransportowało jedną osobę do Siemianowic Śląskich. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili, czy z instalacji nie wydobywa się bioetanol oraz przygotowali lądowisko i przyjęli śmigłowiec. Przy działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej.

2. W miejscowości Brzezinka (gmina Kluczbork) kierujący samochodem osobowym uderzył w barierkę mostku. Samochodem podróżowały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do uwięzionej osoby. Niestety, lekarz stwierdził zgon jednej z osób poszkodowanych. Druga został zabrana do szpitala.

---------------------

Dyżurny Operacyjny Województwa