19.12.2018r. Godz. 08:34Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.09.2015r.

dodano: 17 września 2015 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 18 września 2015 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym  na terenie naszego województwa straż pożarna interweniowała 49  razy, w tym było: 17 pożarów, 24  miejscowe  zagrożenia oraz 8 alarmów fałszywych. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób, wszystkie w wypadkach drogowych. W działania zaangażowane były 93  zastępy straży pożarnej w sile 373 strażaków.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w powiecie strzeleckim w miejscowości Zalesie Śląskie gdzie miał miejsce wypadek dwóch samochodów osobowych audi i skody. Nasze działania polegały na wydobyciu z uszkodzonego pojazdu kierowcy audi przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Na miejscu zdarzeniu znajdował się ZRM ,który udzielał pomocy dwóm pozostałym osobom poszkodowanym w tym zdarzeniu. Kierujący samochodem audi poniósł śmierć na miejscu wypadku. Straty materialne oszacowano na około 40 tys.pln.

W miejscowości Byczyna powiat opolski miał miejsce wypadek motocyklisty z samochodem osobowym. Podczas prowadzenia akcji ratowniczej poszkodowany w zdarzeniu motocyklista stracił przytomność. Natychmiastowo przystąpiono do prowadzenia akcji resuscytacyjnej. Jednak kilkudziesięciu minutowa akcja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Przybyły na miejsce lekarz zespółu ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP