14.12.2018r. Godz. 10:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.09.2016r.

dodano: 17 września 2016 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 18 września 2016 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 36 razy, w tym odnotowaliśmy 10 pożarów, 24 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Poszkodowanych zostało 6 osób. A w działaniach zaangażowanych było 57 zastępów i 256 strażaków.

W Kędzierzynie – Koźlu na DW 423 doszło do zdarzenia drogowego w którym brały udział dwa samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanych osób. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ZRM, lekarz zdecydował o zabraniu poszkodowanych do szpitala.

Na autostradzie A4 w wyniku najechania samochodu osobowego w tył samochodu ciężarowego poszkodowana została jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Decyzją lekarza poszkodowany został odtransportowany do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym

Dyżurny Operacyjny Województwa

kpt. Roman Felusiak