17.12.2018r. Godz. 15:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.09.2018 r.

dodano: 17 września 2018 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 17 września 2018 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 32 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostały 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brały udział 74 zastępy, w sile 297. strażaków.

W Opolu na ul. Krapkowickiej miał miejsce wypadek z udziałem dwóch pojazdów osobowych i jednego ciężarowego. Strażacy wykonali dostęp do jednej z osób pozostających w pojeździe przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Na miejscu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom. W działaniach ratowniczych brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

W miejscowości Żywocice (powiat krapkowicki) podczas prac remontowych na wieży kościoła, jeden z dzwonów przygniótł kończynę pracownika. Strażacy uwolnili nogę poszkodowanego, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ewakuowano z dzwonnicy przy użyciu podnośnika hydraulicznego, po czym przekazano ZRM. W działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski