21.11.2017r. Godz. 07:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.10.2017 r.

dodano: 17 października 2017 o 20:10 | ostatnia aktualizacja: 18 października 2017 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy z czego 7 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 3alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 48 zastępów, w sile 185 strażaków.

W powiecie namysłowskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.27 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Pawłowicach. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzo informację wynikającą ze zgłoszenia. Pojazdami łącznie podróżowały cztery osoby, które wymagały pomocy.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- uwolnieniu zakleszczonej osoby z pojazdu za pomocą sprzętu hydraulicznego

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego

- odłączeniu napięca w pojazdach

- ograniczeniu wycieków oraz zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Na czas prowadzenia działań ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania