19.12.2018r. Godz. 09:07Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.11.2011

dodano: 17 listopada 2011 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2011 o 09:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.11.2011

W miejscowości Dzbańce (powiat głubczycki), z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru (dużego) sterty słomy o kubaturze 1750 m3. Dodatkowe utrudnienie dla strażaków uczestniczących w akcji gaśniczej stanowiło bezpośrednie sąsiedztwo czterech kolejnych stert o podobnej objętości. W trwających cztery i pół godziny działaniach gaśniczych uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej. Straty materialne spowodowane pożarem wyniosły 40 tys. zł., natomiast wartość uratowanego mienia oszacowano na 160 tys. zł.

W miejscowości Kietrz (powiat głubczycki), samochód dostawczy z nieustalonej przyczyny stoczył się do koryta rzeki Morawka. Poszkodowany kierowca zabrany został do szpitala przed przybyciem zastępów straży pożarnej, której działania w tym przypadku polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyładunku towaru z rozbitego pojazdu. W celu wyeliminowania ryzyka zanieczyszczenia wody płynami eksploatacyjnymi, uszkodzony samochód niezwłocznie wydobyto z koryta rzeki. Straty materialne spowodowane wypadkiem określono na 3 tys. zł.

st. asp. Radosław Gruca