19.12.2018r. Godz. 12:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.11.2012

dodano: 17 listopada 2012 o 08:11 | ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2012 o 00:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.11.2012 r.

1. O godzinie 7:49 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na trasie Biestrzykowice – Świerczów. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych znajdujących się na drodze. Łącznie w zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby.

2. W Namysłowie o godzinie 15:57 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymał zgłoszenie pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażaków, jednak pożar fotela i dywanu w mieszkaniu ugasili sąsiedzi przed ich przybyciem. W związku z dużym zadymieniem w budynku strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia ewakuowali trzy osoby poza strefę niebezpieczną, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym w zdarzeniu oraz przewietrzyli i wykluczyli obecność tlenku węgla.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny