11.12.2018r. Godz. 07:30Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.11.2013r

dodano: 17 listopada 2013 o 21:11 | ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2013 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Opolu przy ulicy Hubala podpalenie przedmiotów zgromadzonych przy w niewielkiej wiacie usytuowanej przy ścianie budynku, przyległej do lokalu gastronomicznego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej podano jeden skuteczny prąd gaśniczy piany ciężkiej na palące się przedmioty. Stwierdzono że pożar rozprzestrzenił się na przestrzeń między stopem a dachem budynku. Wszystkie pomieszczenia były bardzo silnie zadymione. Podano dwa skuteczne prądy gaśnicze wody w natarciu. W wyniku dalszego rozpoznania stwierdzono obecność dwóch butli z dwutlenkiem węgla we wiacie, które następnie schłodzono. W celu dogaszenia pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji stropodachu na powierzchni około 10 mkw. Straty materialne spowodowane tym pożarem oszacowano na 100 tys.pln. Wartość uratowanego mienia to 200 tys.pln.

2. W miejscowości Ładza w powiecie namysłowskim doszło do wypadku drogowego, gdzie na prostej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało 5 osób. Na miejsce zadysponowanych zostało 6 zastępów JOP w liczbie 24 ratowników. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby uwiezionej w pojeździe. Pozostałe osoby wyszły z samochodu o własnych siłach. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Opolu.

st .kpt. Rafał Bisowski

Dyżurny operacyjny