14.12.2018r. Godz. 07:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.11.2017r ..

dodano: 17 listopada 2017 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 40 zastępów, w sile 142 strażaków.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 46 między miejscowościami Pakosławice i Sidzina, samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie mogły samodzielnie opuścić samochodu. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do stanowiska kierowania straży pożarnej w Nysie o godz. 13:26. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu dwóm osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Odłączono również akumulator w samochodzie. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przejął poszkodowanych i zabrał ich do szpitala w Nysie. W zdarzeniu brały udział 4 zastępy straży pożarnej w sile 13 strażaków.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania