16.02.2019r. Godz. 17:19Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.12.2012

dodano: 18 grudnia 2012 o 00:12 | ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2012 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W godzinach wieczornych zgłoszono pożar jednorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Brzezina pow. brzeski; po dotarciu na miejsce pięciu zastępów straży ustalono, że pali się cały dach budynku na powierzchni 300 m2 /pożar duży/; nie było osób rannych, osoba zamieszkująca znajdowała się na zewnątrz; straty oszacowano na 40 tys. zł; strażacy uratowali sąsiedni budynek mieszkalny.

Zabezpieczano skutki kilku wypadków drogowych; zdarzenia miały miejsce na terenie powiatu strzeleckiego /Fosowskie, Dolna, Strzelce Op./, głubczyckiego /Gołuszowice/, opolskiego /Niemodlin/ i w Prudniku; w zdarzeniach poszkodowanych było ogółem 10.osób, z czego w Niemodlinie /3.osobom/ i Prudniku /1.osobie/ strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W Prudniku strażacy w obecności policji otwierali mieszkanie, w którym przybyły lekarz stwierdził zgon lokatora.

W Brzegu strażacy w obecności policji otwierali mieszkanie, w którym przebywała osoba wymagająca pomocy medycznej; zespół ratownictwa medycznego zabrał osobę do szpitala.

ogólną informację o działaniach straży pożarnej w dniu 17 bm. i statystykę zdarzeń od początku 2012 roku przedstawia ==>tabela
--
informację sporządził:
dyżurny operacyjny województwa
bryg.Adam Sowiński