13.12.2018r. Godz. 14:24Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 17.12.2013

dodano: 17 grudnia 2013 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2013 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 28 razy, w tym 5 pożary, 20 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 50 zastępów i 198 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało dziewięć osób.

W miejscowości Główczyce, pow. oleski, samochód osobowy, prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków, wpadł do rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Powstałe straty oszacowano na 1,2 tys.

W miejscowości Zalesie Śląskie, pow. Strzelce Opolskie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Obaj kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem JOP. Strażacy pomagali policji w poszukiwaniu jednego z kierujących, który oddalił się z miejsca zdarzenia – osoby nie odnaleziono. Drugi kierujący, po przebadaniu, został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Ponadto strażacy wyjeżdżali do zdarzeń drogowych na autostradzie A4, w Praszce, Oleśnie, Trzebiszynie, Krobuszu, Wójtowicach, na trasie Domaszowice-Siemysłów i w Brzeźcach

sporządził

Dyżurny Operacyjny