22.02.2019r. Godz. 08:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.01.2014

dodano: 18 stycznia 2014 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2014 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

 

W dniu dzisiejszym straż pożarna odnotowała 17 interwencji w tym 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach udział brało 31 zastępów i 128 strażaków, łącznie poszkodowane zostały 4 osoby.

 

Ważniejsze zdarzenia:

 

      W miejscowości Śliwice, pow. nyski, miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z poszkodowanych, pozostałymi dwoma zajął się zespół ratownictwa medycznego. Jednocześnie odłączono dopływ prądu z akumulatora, zakręcono zawór w butli LPG oraz usunięto z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala.


      W Paczkowie, otrzymaliśmy zgłoszenie o niebezpiecznym stężeniu CO w mieszkaniu. Na miejscu zastano osobę poszkodowaną pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Ewakuowano trzy osoby z mieszkania, wykonano pomiar, który w pomieszczeniu łazienki wynosił 220ppm. Przewietrzono całe mieszkanie, następnie dokonano ponownego pomiaru, który nie wykazał obecności żadnych niebezpiecznych gazów. Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala.

 

 

 

 

sporządził

Z-ca Dyżurnego Operacyjnego Województwa

mł.asp. Damian Skowroński