14.12.2018r. Godz. 15:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.01.2017

dodano: 18 stycznia 2017 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2017 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 17 razy z czego 8 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 6 osób. W działaniach zaangażowanych było łącznie 36 zastępów i 135 strażaków.

1. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 11.07 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru w piwnicy domu wielorodzinnego, do którego doszło w miejscowości Gracze. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń.

Z uwagi na silne zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz