17.12.2018r. Godz. 00:53Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.01.2018 r.

dodano: 18 stycznia 2018 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2018 o 00:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 48 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów, 31 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarm fałszywy. Odnotowano 19 zdarzeń związanych z porywami silnego wiatru. W wyniku zdarzeń poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 94 zastępów, w sile 382 strażaków.

ważniejsze zdarzenia:

O godzinie 15:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o przewróconym przez wiatr autobusie. Do zdarzenia doszło w Strzelcach Opolskich na drodze powiatowej poza obszarem zabudowanym. W autobusie znajdowały się trzy osoby które nie ucierpiały w czasie zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na ewakuacji osób z przewróconego pojazdu. Droga podczas prowadzonych działań była nieprzejezdna w obu kierunkach. W zdarzeniu brały udział dwa zastępy w sile 7 strażaków.

Na terenie województwa opolskiego odnotowano 20 zdarzeń związanych z porywami silnego wiatru. Nie odnotowano osób poszkodowanych w związku z tymi zdarzeniami.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas