15.12.2018r. Godz. 12:24Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.02.2016 r.

dodano: 18 lutego 2016 o 13:02 | ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2016 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 24 razy z czego 10 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób.

W powiecie strzeleckim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 6.02 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w pobliżu miejscowości Zalesie Śląskie. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Dwa pojazd znajdował się w rowie przy drodze wojewódzkiej nr 426. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu pierwszej pomocy wszystkim osobom poszkodowanym przez druhów z OSP Zalesie Śląskie i OSP Leśnica, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego

- zneutralizowaniu i usunięciu substancji ropopochodnych.

Działania zastępów straży pożarnej podczas prowadzenia działań były utrudnione ze względu na bardzo śliską nawierzchnię drogi.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania