19.02.2019r. Godz. 07:17Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.02.2017 r

dodano: 18 lutego 2017 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2017 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 37 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 25 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych został 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 88 zastępów, w sile 368 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

W dniu dzisiejszym o godz. 18.35 do stanowiska kierowania w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednej z brzeskich restauracji. Po przybyciu jednostek Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem jest objęte pomieszczenie magazynowe znajdujące się w piwnicy budynku. Działania staży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, odcięciu dopływu gazu do budynku, następnie ratownicy weszli do pomieszczeń piwnicznych zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego i podaniu prądów wody na ognisko pożaru. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia i sprawdzono budynek pod kątem obecności innych ognisk pożaru i CO. Spaleniu uległo pomieszczenie magazynowe w piwnicy obiektu. Wszyscy goście restauracji zostali ewakuowani przez personel – łącznie ok. 110 osób. Nikt z osób przebywających nie odniósł obrażeń.

Oficer Operacyjny

Stanowiska Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

bryg. Mariusz Lewandowski