10.12.2018r. Godz. 23:04Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.03.2014r.

dodano: 18 marca 2014 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 19 marca 2014 o 20:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W miejscowości Kórnica powiat krapkowicki niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było przyczyną wypadku opla vivaro, po dachowaniu, znajdował się na polu uprawnym za rowem drogi. Pięć osób, które podróżowały samochodem znajdowały się poza autem. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zabezpieczono teren działań, odłączono akumulator. Strażacy zaczęli udzielać poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowanych przekazano przybyłym zespołom ratownictwa medycznego. Jedna osoba z najpoważniejszymi obrażeniami zabrał śmigłowiec LPR do szpitala w Opolu. W wypadku tym poszkodowanych zostało pięć osób a straty materialne oszacowano na 20 tys.pln.

W miejscowości Dobrodzień powiat oleski wada urządzenia podawczego kotła CO była przyczyną pożaru wiaty przyległej bezpośrednio do budynku do garażu. Podano dwa prądy gaśnicze na źródło pożaru i jeden w obronie sąsiedniej posesji. Straty materialne oszacowano na 6 tys.pln. A wartość uratowanego mienia to 100 tys.pln.

Podczas minionej doby strażacy w dwóch przypadkach otwierali mieszkania na proźbę Policji w których znajdowały sie starsze osoby w stanie zagrożenia życia. W każdym ze zdarzeń strażacy do chwili przybycia zespołu ratownictwa medycznego udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa