14.12.2018r. Godz. 15:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.03.2018 r.

dodano: 18 marca 2018 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 18 marca 2018 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 33 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 66 zastępów, w sile 259 strażaków.

O godzinie 10:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu wpłynęło zgłoszenie o uwięzionym w studzience kanalizacyjnej kocie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano zwierzę z przymarzniętą do studzienki łapą. Po szybkiej interwencji z użyciem sprzętu hydraulicznego zwierzę całe i zdrowe przekazano straży miejskiej.

W Kędzierzynie-Koźlu doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Podczas kąpieli, dzieci przebywające w łazience źle się poczuły. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano pogotowie ratunkowe, które zaopatrywało poszkodowanych. Dzieci w wieku 4 lat i 1 roku zostały zabrane na badania do szpitala.

Autor: mł.asp.Paweł Tomas