18.02.2019r. Godz. 21:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.04.2012

dodano: 18 kwietnia 2012 o 07:04 | ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2012 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.04.2012

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.04.2012

 

 

 

 

 

 

 

  1. W miejscowości Raszowa o godzinie 22:02 powstał pożar obory bezpośrednio połączonej z budynkiem mieszkalnym. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu skierował do zdarzenia 11 zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na podaniu 5-ciu prądów wody w obronie budynku mieszkalnego i ugaszeniu pożaru obory. Zagrożone 20 sztuk bydła i 15 trzody chlewnej właściciel ewakuował przed przybyciem straży pożarnej, jednak po przeprowadzonej ewakuacji źle się poczuł. Przybyli na miejsce strażacy w pierwszej kolejności udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi. Łącznie w działaniach zaangażowanych było 60-ciu strażaków, którzy przez ponad 7 godzin uczestniczyli w działaniach. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 500 tys.zł., a straty oszacowano na 100 tys.zł.

  2. O godzinie 7:00 w miejscowości Nasiedle doszło do pożaru na terenie zakładu produkującego pelet. Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia paliła się masa do produkcji peletu znajdująca się w zbiorniku. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody na palący się zbiornik, wyciągnięciu zawartości w celu dokładnego ugaszenia, przewietrzeniu pomieszczeń oraz dokładnemu sprawdzeniu przewodów przesyłowych bezpośrednio podłączonych do zbiornika. Dzięki szybkiej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 1mln.zł., a straty oszacowano na 20 tys.zł.

  3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w K-Koźlu o godzinie 17:44 otrzymał zgłoszenie pożaru poddasza budynku jednorodzinnego w miejscowości Trawniki. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na podaniu 3 prądów wody w natarciu na źródło ognia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej poparzonej w wyniku podjęcia próby gaszenia pożaru przed przybyciem straży oraz sprawdzeniu przy pomocy kamery termowizyjnej pozostałej części budynku. W wyniku sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 400 tys. zł., a straty oszacowano na 30 tys. zł.

  4. O godzinie 21:04 w miejscowości Przysiecz doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Na miejsce skierowano 6 zastępów straży pożarnej. Dwóch mieszkańców ewakuowało się przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia dach budynku objęty był pożarem, stąd też działania polegały na podaniu prądów wody na źródło ognia, usunięciu tlących się i nadpalonych elementów konstrukcyjnych dachu oraz ich dogaszeniu. Straty oszacowani na 200 tys. zł, a uratowano mienie o wartości 300 tyś.zł.

________________________________

Dyżurny operacyjny województwa

mł.kpt. Łukasz Olejnik

KW PSP w Opolu