19.02.2019r. Godz. 03:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.04.2013

dodano: 18 kwietnia 2013 o 11:04 | ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2013 o 18:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.04.2013

 

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie o godzinie 11:45 otrzymał zgłoszenie pożaru lasu w miejscowości Liszczok. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponował 11 zastępów, tj. 45 strażaków z powiatu oleskiego i 1 zastęp 4 strażaków z powiatu strzeleckiego, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działaniu w obronie zagrożonego lasu i natarciu na źródło ognia. W działaniach udział brał również śmigłowiec i samolot gaśniczy z Lasów Państwowych. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 6 ha lasu, które oszacowano na 20 tys.zł, a wartość obronionego drzewostanu oszacowano na 150 tys.zł.

 

2. W miejscowości Rożniątów o godzinie 16:59 doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 9 zastępów tj. 27 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na źródło ognia. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba.

 

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku o godzinie 19:26 otrzymał zgłoszenie pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Jaśkowice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu okazało się, że pożarem objęty jest dach budynku mieszkalnego i zagrożone są budynki gospodarcze. Do zdarzenia zadysponowano 8 zastępów, tj. 26 strażaków, których działania polegały na obronie budynków gospodarczych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie płonącego budynku oraz ugaszeniu pożaru. W wyniku pożaru nikt nie odniósł żadnych obrażeń, jednak dwójka dzieci została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala celem sprawdzenia stanu zdrowia.

 

4. W dalszym ciągu trwa dogaszanie sterty słomy w Opolu na ul. Magazynowej. W chwili obecnej w działaniach uczestniczy 6 zastępów strażaków.

 

____________________________________

Z-ca Dyżurnego Operacyjnego Województwa

mł. kpt. Łukasz Olejnik