17.12.2018r. Godz. 07:03Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.04.2014r.

dodano: 18 kwietnia 2014 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2014 o 08:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy, w tym 11 pożarów oraz 15 miejscowych zagrożeń. W działaniach udział brało 40 zastępów i 185 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostało 6 osób.

Na autostradzie A4 (275 km.)samochód ciężarowy z naczepą wpadł do rowu i przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu, zneutralizowali wyciekające płyny eksploatacyjne oraz przepompowali paliwo ze zbiorników. Na czas działań jeden pas w kierunku Katowic był zamknięty.

W miejscowości Zawadzkie doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód ciężarowy. Strażacy na zmianę z zespołem ratownictwa medycznego prowadzili długotrwałą reanimację. Przygotowano lądowisko dla zadysponowanego śmigłowca LPR. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych poszkodowanej.

W Rusocinie, DW 406, samochód osobowy, na łuku drogi przewrócił się na dach i wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć, jedna w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Oświetlono teren działań i usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni, dalsze czynności prowadziła policja oraz prokurator.

sporządził

Dyżurny Operacyjny