15.12.2018r. Godz. 11:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.04.2016r.

dodano: 18 kwietnia 2016 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2016 o 19:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 20 razy, w tym było 7 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowane było 36 zastępów i 153 strażaków. Poszkodowanych zostało 7 osób w tym dwie śmiertelne.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Markotowie Małym w powiecie kluczborskim. Zaalarmowani strażacy po przyjeździe stwierdzili, że na poboczu drogi leży potrącony przez samochód ciężarowy rowerzysta. Na miejscu znajdował się ZRM, który prowadził RKO razem z funkcjonariuszami policji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy ratownikom medycznym w prowadzeniu zewnętrznego masażu serca pod nadzorem lekarza. Po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon osoby potraconej. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny wypadku prowadzi KP Policji w Kluczborku.

Do równie tragicznego zdarzenia doszło w Janinowie w powiecie oleskim, gdzie na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba a dwie zostały odtransportowane do szpitala, w tym jedna przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz przygotowanie lądowiska dla śmigłowca. W akcji brało udział 5 zastępów w liczbie 21 ratowników.

Stanowisko Kierowania

mł. kpt. Roman Felusiak