14.12.2018r. Godz. 02:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.04.2017

dodano: 18 kwietnia 2017 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2017 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 13 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzenń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 32 zastępy  w sile 153 strażaków.

W Opolu, przy ul. Powstańców, zostaliśmy wezwani do podejrzenia wystąpienia tlenku węgla w mieszkaniu. Na miejscu wykonano pomiar, który wykazał 270 ppm. Strażacy ewakuowali dwie osoby z mieszkania, następnie przekazali je pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Obie osoby zostały przewiezione na badania do szpitala. Prawdopodobną przyczyną był niesprawny piec gazowy, który znajdował się w kuchni.

(19.04.2017 - 07:20) W związku z intensywnymi opadami śniegu oraz powalonymi drzewami nadal występują utrudnienia w ruchu drogowym w powiatach oleskim, strzeleckim, nyskim i prudnickim. W Głuchołazach drzewo spadło na zaparkowany samochód (bez poszkodowanych). Na chwilę obecną prowadzimy działania w powiatach oleskim, strzeleckim, kozielskim, krapkowickim, prudnickim i nyskim

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania