21.07.2018r. Godz. 09:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.06.2018 r.

dodano: 18 czerwca 2018 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 19 czerwca 2018 o 20:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 13 miejscowych zagroż oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 42 zastępy, w sile 179 strażaków.

W godzinach porannych w Niemodlinie doszło do zderzenia czołowo-bocznego samochodu osobowego z ciągnikiem z naczepą przewożąca żwir. Droga krajowa nr 46 była całkowicie zablokowana w obu kierunkach, naczepa z pojazdu ciężarowego blokowała prawy pas jezdni na której była przewrócona na bok, z naczepy wysypał się materiał sypki w postaci żwiru. Samochód osobowy znajdował się w rowie. W samochodzie osobowym uwięziony był kierowca. Działania straży pożarnej polegały na stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy za pomoca narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanego z pojazdu oraz przekazaniu go zespołowi ratownictwa medycznego. Dodatkowo strażacy zabezpieczyli uszkodzone pojazdy oraz miejsce zdarzenia gdzie doszło do wycieków substancji ropopochodnych. Do podobnego zdarzenia doszło w Oleśnie gdzie samochód ciężarowy zderzył się z osobowym. Samochód osobowy wpadł do rowu, natomiast ciężarowy pozostał na swoim pasie drogi. W wyniku zderzenia kierowca samochodu osobowego został zabrany do szpitala.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas