14.12.2018r. Godz. 05:53Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.07.2015r.

dodano: 18 lipca 2015 o 16:07 | ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2015 o 18:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 129 razy, w tym było 8 pożarów, 115 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowane były 194 zastępy i 902 strażaków. Poszkodowanych zostało 5 osób gdzie w dwóch przypadkach udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc przez naszych ratowników.

O godzinie 13.45 dyżurny stanowiska kierowania w Strzelcach Opolskich przyjął zgłoszenie o pożarze zboża na pniu. Spowodowanym najprawdopodobniej zaprószeniem ognia przez nie ustaloną osobę. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej przystąpiono do gaszenia w/w zboża. Zabezpieczeniu teren działań, podano cztery prądy gaśnicze wody na palące się zboże,oraz jedne prąd gaśniczy wody w obronie pola innej uprawy. Na miejsce zdarzenia dojechał traktor z pługiem w celu oborania granicy pożaru i zapobieżeniu ewentualnego jego rozprzestrzenienia się. Spaleniu uległo około 5 ha uprawy a straty materialne oszacowano na 20 tys.pln.

zdjęcia udostępnione przez KP PSP Strzelce Opolskie

Zdecydowana większość zdarzeń do których wzywane były nasze zastępy stanowiły interwencje związane z silnymi wiatrami jakie przeszły nad naszy województwem w godzinach popołudniowych.

Łącznie odnotowaliśmy 112 wyjazdów do zdarzeń, na szczęście nikt nie został w nich poszkodowany.

Ilość interwencji z podziałem na poszczególne powiaty stan na godzinę 23.30 :

brzeski - 20

głubczycki - 4