14.12.2018r. Godz. 07:28Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.07.2018r.

dodano: 18 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2018 o 21:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 46 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 41 miejscowych zagrożoraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby w tym jedna poniosła śmierć w wypadku drogowym pod Opolem. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 94 zastępy, w sile 415 strażaków

W godzinach porannych w Opolu na drodze krajowej nr 45 w kierunku Zawady doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z ciągnikiem z naczepą. Droga krajowa nr 45 była całkowicie zablokowana w obu kierunkach, pojazd ciężarowy znajdował się na nasypie przy drodze. W samochodzie osobowym uwięziony był kierowca. Działania straży pożarnej polegały na stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do poszkodowanego oraz udzieleniu pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy samochodu osobowego.

Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Sołtysy powiat oleski. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym ranny został kierowca samochodu osobowego. Został on przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas