14.12.2018r. Godz. 07:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.08.2014

dodano: 18 sierpnia 2014 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2014 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby odnotowaliśmy 44 zdarzenia w tym 18 pożarów, 25 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.W zdarzeniach tych poszkodowane zostały 3 osoby.

W Opolu o godz.07:59 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o zalanych pomieszczeniach w budynku biurowym. Do działań skierowano jeden zastęp straży pożarnej. Na miejscu okazało sie że, jest uszkodzona wewnetrzna instalacja wodna  w budynku i są zalane pomieszczenia biurowe na pow. 150mkw. Przy pomocy pompy turbinowej usunięto zagrożenie. Straty wstępnie oszacowano na ok.250 tys zł  a wartość uratowanego mienia około 1 mil zł.

W miejscowości Kramołów w pow.krapkowickim w czasie prac żniwnych zapalił się  kombajn a operator próbując ugasić pożar poparzył obie dłonie. Po dojeździe straży pożarnej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu  a także równocześnie prowadzono działania gaśnicze. Sprawna akcja pozwoliła na uratowanie mienia o wartości 40 tys zł. Poszkodowanego przekazano przybyłemu ZRM.

W Opolu przy ul.Wrocławskiej doszło do zaprószenia ognia przez nieustalonego sprawcę na balkonie mieszkania na 9 piętrze. Sprawna akcja gaśnicza pozwoliła na szybkie opanowanie pożaru a wartość uratowanego mienia wstępnie oszacowano na 100tys zl.

Autor: kpt.Łukasz Kantor