26.09.2018r. Godz. 10:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.08.2018 r

dodano: 18 sierpnia 2018 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2018 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 34 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane został0 5 osób w tym 2 ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 74 zastępy, w sile 301 strażaków.

W Turawie doszło do pożaru na poddaszu budynku jednorodzinnego. Przed przybyciem zastępów straży z budynku ewakuowali się mieszkańcy (3 osoby). Pożarem objęte było poddasze oraz strych. Podano dwa prądu wody, rozebrano częściowo podbitkę dachową oraz część dachówek, celem dotarcia do źródła ognia. Po ugaszeniu  dach zabezpieczono plandeką.

W Dobrzeniu Wielkim, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Łącznie pojazdami podróżowało pięć osób. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej poszkodowanej, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania