10.12.2018r. Godz. 23:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.09.2016r

dodano: 18 września 2016 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 18 września 2016 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 16 razy, w tym odnotowaliśmy 4 pożary, 7 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W sumie poszkodowane zostały 2 osoby. Ogółem w działaniach zaangażowanych było 26 zastępów w sile 108 strażaków.

Około godziny 7:35 rano w miejscowości Wawelno w powiecie opolskim doszło do dachowania samochodu osobowego, którym podróżowała jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kpp poszkodowanej . Pojazd postawiono na koła, zakręcono zawór instalacji gazowej i rozłączono akumulatora. Kierująca po przebadaniu przez lekarza pozostała na miejscu zdarzenia. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 5 tys. zł. Na czas prowadzenia działań były utrudnienia w ruchu drogowym.

Dyżurny Operacyjny Województwa

kpt. Jan Wyciślik