15.10.2018r. Godz. 20:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.09.2018 r.

dodano: 18 września 2018 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 19 września 2018 o 21:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 45 zastępów, w sile 216 strażaków.

Ważniejsze wydarzenia

Po godzinie 11 w Starym Paczkowie ( pow. nyski) na DK 46 samochód osobowy zjechał z drogi , uderzył w kapliczkę, uszkadzając ją i otarł się o drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Po dojeździe zastępów straży pożarnej zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego. Strażacy kierowali ruchem, gdyż podczas usuwania skutków zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy. Sprawdzono również gruzy zniszczonej kapliczki, czy nie ma osób poszkodowanych. Nikogo nie znaleziono. W działaniach brały udział 3 zastępy straży pożarnej.

O godzinie 13:22 dyżurny straży pożarnej w Opolu przyjął zgłoszenie o przewróconym samochodzie ciężarowym na rondzie przy ul. Budowlanych. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Po przebadaniu mężczyzny przez zespół ratownictwa medycznego ,pozostał na miejscu. Do zdarzenia udały się trzy zastępy straży pożarnej. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań, ograniczyli wyciek płynów eksploatacyjnych, usunęli z drogi rozrzucony złom do podstawionego przez właściciela uszkodzonej ciężarówki, drugiego samochodu. Policja zorganizowała objazdy.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska