20.11.2018r. Godz. 16:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.10.2018 r.

dodano: 18 października 2018 o 21:10 | ostatnia aktualizacja: 19 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 69 zastępów, w sile 277 strażaków.

1. W miejscowości Jasienie (powiat kluczborski) kierujący samochodem osobowym na drodze krajowej nr 45 z nie wyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi do rowu i dachował. Działania straży pożarnej polegały m.in. na ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w resuscytacji. Niestety po długotrwałej akcji lekarz stwierdził zgon.

2. W miejscowości Trzebina (powiat prudnicki) na drodze krajowej nr 41 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierujący samochodem osobowym. Działania straży pożarnej polegały m.in. udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania