16.12.2018r. Godz. 03:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.12.2014r.

dodano: 18 grudnia 2014 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2014 o 00:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.12.2014r.

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 9 razy: w tym odnotowano 2 pożary i 7 miejscowych zagrożeń. W działaniach udział brało 20 zastępów w sile 79 strażaków.

W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób.

Około godziny 18 w Nysie przy ulicy Krawieckiej powstał pożar w mieszkaniu na 1 piętrze. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej w mieszkaniu panowało duże zadymienie. Przy wykorzystaniu podręcznego sprzętu burzącego wyważono drzwi wejściowe do mieszkania, do którego następnie wprowadzono dwie roty w celu przeszukania pomieszczenia i ugaszenia pożaru. W trakcie sprawdzania mieszkania znaleziono dwie nieprzytomne osoby leżące na podłodze. Osoby te zostały ewakuowane na zewnątrz budynku i do czasu przybycia ZRM udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. W trakcie dalszych działań przy użyciu pił spalinowych dokonano częściowej rozbiórki stropu pomiędzy drugą, a trzecią kondygnacją w celu dokładnego dogaszenia ognia. Przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej sprawdzono pomieszczenie objęte wcześniej pożarem ze szczególnym zwróceniem uwagi na przestrzenie między stropowe. Powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę około 50 tysięcy. Uratowano mienie o szacunkowej wartości około 300 tys. zł.

Podobne zdarzenie miało miejsce w Prudniku przy ulicy Traugutta. Około godziny 21:18 doszło tam do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyły teren działania, a następnie ewakuowały 11 osób zamieszkujących ten budynek. Dalsze działania polegały na podaniu 2 prądów gaśniczych na palące się wyposażenie mieszkania. Po ugaszeniu pożaru mieszkanie przewietrzono i sprawdzono kamerą termowizyjną. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala. Wstępnie straty oszacowano na kwotę około 30 tys. zł.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa