19.12.2018r. Godz. 15:33Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 18.12.2017 r.

dodano: 18 grudnia 2017 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 19 grudnia 2017 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 15 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 9 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 36 zastępów w sile 142 strażaków.

O godz. 9.48, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęła informacja o wypadku drogowym busa i samochodu osobowego w miejscowości Skrońsko. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Pojazdami podróżowały trzy osoby, dwie z nich zostały przewiezione do szpitala.

Po godz. 17 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o potrąceniu pieszego na ul. Katowickiej w Kluczborku. W związku z brakiem wolnego zespołu Pogotowia, zadysponowano 2 zastępy z JRG w Kluczborku. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie został on przekazany zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania