19.12.2018r. Godz. 13:20Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 1.8.2017

dodano: 1 sierpnia 2017 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2017 o 20:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 55 razy. Odnotowaliśmy24 pożary, 30 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 140 zastępów, w sile 611 strażaków.

W Tarnowie Grodkowskim w wypadku samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, zostały poszkodowane trzy osoby (w tym trzymiesięczne dziecko). Wszystkim kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili ratownicy z JRG Grodków.

Na terenie województwa doszło do 25 pożarów, odnotowaliśmy jeden pożar duży na pograniczu województwa dolnośląskiego. W miejscowości Lubiatów pożar pochłonął około 11 ha upraw. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży w tym trzy jednostki OSP spoza województwa.

Odnotowaliśmy również pięć pożarów średnich, gdzie powierzchnia zdarzenia wynosiła poniżej 3ha.

W godzinach wieczornych doszło do sześciu zdarzeń z uruchomieniem się czujek CO. Tylko w jednym przypadku zostały poszkodowane dwie osoby (dzieci) . Miało to miejsce na ul Kosmonautów w K – Koźlu, gdzie nasze mierniki wskazały 860 ppm CO.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga