14.12.2018r. Godz. 05:53Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu: 19.01.2016

dodano: 19 stycznia 2016 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2016 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy z czego 10 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowana została 1 osoba.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12.24 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego samochody osobowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 408 w miejscowości Brzeźce. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia – zastano samochód osobowy na poboczu po dachowaniu. Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Jednocześnie z zastępami straży pożarnej na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który zajął się osobami poszkodowanymi.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- sprawdzeniu pojazdu pod kątem zasilania z instalacji gazowej

- pomocy policji w kierowaniu ruchem w komunikacji drogowej.

Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce zdarzenia przekazano policji.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz