14.12.2018r. Godz. 06:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.01.2018r ..

dodano: 19 stycznia 2018 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2018 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 55 razy przy 9 pożarach, 43 miejscowych zagrożeniach i 3 alarmach fałszywych. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby w tym dwie ofiary śmiertelne. W działaniach zaangażowanych było łącznie 115 zastępów i 475 strażaków.

O godzinie 9:58 do stanowiska kierowania straży pożarnej  w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na 262 km autostrady A4 kierunek Wrocław. Pojazd znajdował się na pasie awaryjnym . Paliła się opona w naczepie niskopodwoziowej przewożącej maszynę do zgniatania. Kierowca przed przybyciem straży wypiął ciągnik siodłowy i odjechał nim na bezpieczną odległość. Na miejsce przyjechał patrol autostrady, który wstrzymał ruch. Nie było osób poszkodowanych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ,ugaszeniu pożaru przy użyciu piany, schładzaniu maszyny przewożonej na naczepie oraz sprawdzeniu z użyciem kamery termowizyjnej podwozia naczepy. Ze względu na duże zadymienie pracowano w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W działaniach brało udział 6 zastępów straży w sile 20 strażaków.

Stanowisko Kierowania

mł. asp. Elżbieta Zalewska