12.12.2018r. Godz. 14:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.02.2012

dodano: 19 lutego 2012 o 12:02 | ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2012 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.02.2012

12:33 W Krapkowicach na rzece Odrze załamał się lód pod mężczyzną, który przechodził na drugi brzeg. Zadysponowano dwa zastępy PSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano topiącego się mężczyznę  się w rzece Odra w odległości około 40 m od linii brzegowej.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podjęciu topiącego się mężczyzny na ponton, oraz jego przetransportowanie do brzegu. Poszkodowany  w chwili podejmowania do pontonu był bardzo mocno wychłodzony i wyczerpany. Poszkodowanego z utrudnionym kontaktem przekazano ZRM.
Ratownicy prowadzili działania w ubraniach nurkowych typu suchego, zabezpieczeni byli również linkami ratowniczymi. Działania ratowników utrudniał załamujący się lód na rzece.

8:56 W miejscowości Kozielno gm. Paczków w pomieszczeniu elektrowni wodnej z urządzeniami hydrotechnicznymi nastąpiło rozszczelnienie rury przelewowej. Działania zastępu straży polegały na wypompowaniu wody z zalanego pomieszczenia przy użyciu pompy szlamowej i pompy pływającej. Po  wypompowaniu wody wraz z pracownikami przystąpiono do uszczelnienia wycieku.