10.12.2018r. Godz. 06:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.03.2014r.

dodano: 19 marca 2014 o 20:03 | ostatnia aktualizacja: 19 marca 2014 o 20:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym 4 pożary, 12 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brały 34 zastępy i 151 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostało 7 osób.

W zdarzeniach drogowych na terenie województwa poszkodowanych zostało 6 osób:

- w Skarbiszowie, pow. opolski, kierujący samochodem dostawczym zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący poniósł śmierć.

- w Paczkowie na DK 46, miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych, w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne (jeden obywatel Republiki Czeskiej), a jedna osoba poniosła śmierć. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy obu rannym osobom.

- na DK 39, na wysokości Małujowic, pow. brzeski, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego, który po dachowaniu, znajdował się w rowie. Poszkodowana kierująca znajdował się poza pojazdem. Strażacy udzielili kwalifikowane pierwszej pomocy kierującej, a po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego przekazali ją pod ich opiekę. Zabezpieczono teren, odłączono dopływ prądu z akumulatora oraz zakręcono zawór w butli z LPG.

sporządził

Dyżurny Operacyjny