09.12.2018r. Godz. 22:13Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.04.2012

dodano: 19 kwietnia 2012 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2012 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Opolu w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do zapalenia przewodów elektrycznych pod szafką z substancjami chemicznymi w pomieszczeniu laboratoryjnym. Pożar ugaszono używając gaśnicy śniegowej. Całe pomieszczenie wraz z szybem wentylacyjnym przewietrzono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną. Niebezpieczne substancje chemiczne wyjęto z szafki i odłożono w bezpieczne miejsce.

2. W Opolu przy ul. Małopolskiej w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania na paliwo stałe. Wskutek wybuchu uszkodzeniu uległa instalacja wodna, elektryczna i gazowa. Wszyscy mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku, nikt nie został ranny. Konstrukcja budynku nie została naruszona.

3. Zabezpieczano skutki wypadków drogowych, w których pięć osób zostało rannych:

- w Brzegu jedna osoba (motocyklista) został ranny i przewieziony do szpitala w wyniku zderzenia z samochodem osobowym,

- w Prudniku cztery osoby zostały poszkodowane w zdarzeniu drogowym, w którym brał udział motocykl i samochód osobowy, strażacy oświetlili i zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili KPP wszystkim osobom poszkodowanym.