17.12.2018r. Godz. 19:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.04.2014

dodano: 19 kwietnia 2014 o 08:04 | ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2014 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło o godz 6:44 w miejscowości Chrząstowice na ul.Ozimskiej.W zdarzeniu tym poszkodowane zostały dwie osoby lecz do jednej strażacy musieli wykonać dostęp przy użuciu narzędzi hydraulicznych. Po ewakuacji poszkodowanej z pojazdu strażacy przekazali  będącemu na miejscu zespołowi karetki pogotowia który natyczmiast  podjął reanimacje lecz po kilkunastu minutach  niestety lekarz stwierdził zgon poszkodowanej.Drugiej osobie poszkodowanej strażacy udzielili KPP i przekazali ZRM.Poszkodowany z podejrzeniem złamania nogi został zabrany do szpitala. Na tym odcinku drogi trwają utrudnienia w ruchu.

O godz.16;10 dyżurny SKKM w Opolu otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w okolicy Dębskiej Kuźni. Do działań skierowano 8 zastępów straży pożarnej w sile 42 strażaków. Sprawnie prowadzona akcja gaśnicza pozwoliła na szybkie ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia i uratowanie mienia o wysokiej wartości. Pożarem objęty był młodnik wraz z poszyciem leśnym na powierzchni ok.4h.

W dniu dzisiejszy odnotowaliśmy 35 zdarzeń z czego 11 pożarów , 24 miejscowe zagrożenia w tym 19 zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 12 osób w tym 3 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych.

Autor: kpt.Łukasz Kantor