23.10.2018r. Godz. 06:48Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.04.2018 r

dodano: 19 kwietnia 2018 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2018 o 21:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 67 zastępów, w sile 249 strażaków.

O godzinie 10:31 do stanowiska kierowania w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na terenie kompleksu wypoczynkowego w miejscowości Głuchołazy. W pierwszej fazie na miejsce zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej. Prowadzone były działania zmierzające do zlokalizowania źródła pożaru w strefie podsufitowej. W czasie prac nastąpił gwałtowny rozwój pożaru na znacznej części dachu. Zadysponowano do działań łącznie 18 zastępów Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Działania trwały do godzin nocnych, podczas pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych. Spaleniu uległ cały pawilon wypoczynkowy, działania w obronie doprowadziły do nierozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie budynki.

W miejscowości Kietrz pow. Głubczycki, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu na drodze wojewódzkiej nr. 416. W zdarzeniu drogowym zostały poszkodowane 2 osoby. Na czas prowadzenia działań ratowniczych policja wstrzymała ruch w komunikacji drogowej w obu kierunkach, a po odjeździe ZRM odbywał się wahadłowo.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania