10.12.2018r. Godz. 23:14Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.05.2012

dodano: 19 maja 2012 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 20 maja 2012 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.05.2012 r.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 19.05.2012

O godzinie 6:34 przyjęto zgłoszenie wypadku w miejscowości Ligota Czamborowa na drodze DK nr 94 Strzelce Op. - Opole z udziałem samochodu osobowego. Przed przybyciem trzech zastępów straży, zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy jednej poszkodowanej osobie. Ruch na drodze w czasie trwania akcji ratunkowej odbywał się wahadłowo. Straty wyniosły 7 tys.zł.

O godzinie 9:11 na DK 11 w miejscowości Wojciechów w powiecie oleskim doszło do wypadku motocyklisty z samochodem ciężarowym. Poszkodowanym w tym wypadku uległ kierowca motocykla. Na polecenie lekarza zespołu ratownictwa medycznego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic. Kierujący działaniami ratowniczymi wyznaczył na lądowisko pobliskie pole. Po przybyciu śmigłowca poszkodowanego przetransportowano do szpitala w Opolu. Przypuszczalną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość motocyklisty, który chciał wyprzedzić samochód ciężarowy. Straty oszacowane zostały na 1 tys.zł.

O godzinie 11:32 na DW 419 w miejscowości Gniewkowice w powiecie głubczyckim doszło do zderzenia czołowego samochodu dostawczego z samochodem osobowym. Do zdarzenia dyżurny zadysponował 3 zastępy straży. Ratownicy wydobyli z jednego z pojazdów osobę, która doznała poważnych obrażeń ciała i lekarz zespołu ratownictwa medycznego zadecydował o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic. Poszkodowany został przeyransportowany do szpitala w Sosnowcu. Następne dwie poszkodowane osoby zostały zabrane na obserwację do szpitala w Raciborzu. Straty oszacowano na 20 tys.zł.

O godzinie 12:43 dyżurny zadysponował sześć zastępów straży do palących się suchych traw między rzeką Małą Panwią a wałem przeciwpowodziowym, na powierzchni 2 hektarów w miejscowości Jedlice w powiecie opolskim. Przyczyny pożaru nie ustalono.

O godzinie 18:46 dyżurny zadysponował 3 zastępy do miejscowości Ładza w powiecie namysłowskim do wypadku, w którym udział brały trzy samochody osobowe. W pojazdach podróżowalo sześć osób, w tym trójka dzieci. Jedną osobę zakleszczoną w jednym z pojazdów wydobyli ratownicy przy pomocy sprzętu hydraulicznego i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowany trafił do szpitala w Opolu. Pozostałe osoby uczestniczące w wypadku, po przebadaniu przez służbę medyczną pozostali na miejscu zdarzenia. Straty oszacowano na 50 tys.zł.